KI og avansert digitalisering i revisjonsbransjen
Revisorforeningen gjennomfører nå en undersøkelse for å kartlegge bevissthet, modenhet og bruk av kunstig intelligens og annen avansert teknologi i bransjen. Det vil også bli opprettet en ressursgruppe som skal bistå foreningen i arbeidet med KI og digitalisering i revisjonsbransjen.
Undersøkelsen som gjennomføres kartlegger hva revisorene tar i bruk nå og hvilke behov de har, samt hva som implementeres ute hos revisjonskundene.
Ved å svare på undersøkelsen er du med å påvirke tiltak og initiativer Revisorforeningen vil prioritere innen disse områdene fremover. Du vil også hjelpe oss å forstå bedre hvordan vi best kan støtte og bistå dere i teknologispørsmål.
Klikk her for å delta i undersøkelsen
Ressursgruppe for KI og digitalisering
Revisorforeningen skal sette ned en egen ressursgruppe av teknologiinteresserte revisorer som kan bidra i det videre arbeid på dette området.
Er du interessert og motivert for å bidra i dette arbeidet, gi lyd fra deg. Send en melding til fagdirektør Kai Morten Hagen på [email protected], og du hører fra oss.