Effektiv revisjon med Descartes - eKurs

timer

Etterutdanning revisor:

Etterutdanning regnskapsfører:

Priser

Pris:

Medlem: kr 3 300

Andre: kr 4 720

ReKomp: kr 0

eKurs

Kurset gir deg kunnskap for å kunne sikre at revisjonen dokumenteres og gjennomføres effektivt i tråd med ISA ved bruk av Descartes. Kurset er oppdatert og publisert i 2022.

Målgruppe

Kurset passer for alle som arbeider med revisjon og som har erfaring fra bruk av Descartes, samt for alle som har ansvar for rutiner og retningslinjer i revisjonsselskaper som benytter Descartes. 

Kursinnhold

Kurset tar for seg ISA-er og hvordan oppfyllelse av disse sikres i Descartes. Kurset legger opp til en blanding av teoretisk gjennomgåelse, en gjennomgåelse i systemet når det gjelder bruk av maler, samt gjennomgåelse av klientfil for å illustrere problemstillinger. Muligheter for effektiv bruk av Descartes vil også bli dekket i kurset. Videre gjennomgås kravene etter ISQM1 og hvordan disse kan oppfylles i Descartes:

  • Formål og dokumentasjonskrav
  • Fordeler ved bruk av Descartes
  • ISA i Descartes
  • Administrasjon i Descartes
  • Bruk av maler i Descartes
  • Eksempel og rød tråd
  • ISQM 1 dokument og Descartes
  • Oppdrag for hvitvasking

Kursform

eKurs med forelesning og oppgaver samt gjennomgåelse av oppdrag i Descartes.

Faglig og teknisk brukerstøtte

Har du spørsmål til kurset, kan du kontakte vår faglige veiledningstjeneste. Ved behov for teknisk brukerstøtte kan du kontakte Mats Jakobsen på sms 979 80 031 eller e-post [email protected].

Kursavgiften inkluderer tilgang til eKurset for én person til 31.12. i det året en kjøper kurset, samt kursmateriell (pdf) tilsendt elektronisk. 

Systemkrav   

Løsningen støtter de mest brukte nettlesere og de fleste håndholdte enheter. Anbefalt linjehastighet er minimum 2 mbit nedlastning.

Les mer

Foredragsholdere

Lars Angermo

Statsautorisert revisor
Sant Revisjon

Stian Bringsjord

Statsautorisert revisor
Sant Revisjon