Oppdatert veiledning pensjonsforutsetninger pr. 30. september 2025

Norsk RegnskapsStiftelse har oppdatert veiledningen om pensjonsforutsetninger pr. 30. september 2025. Det er bare små endringer i de finansielle parameterne sammenlignet med 31. desember 2024.

Publisert:

Beregningsforutsetningene i veiledningen utgjør kun et utgangspunkt for foretakets egne vurderinger, med utgangspunkt i et norsk foretak med åpen ytelsesbasert pensjonsordning. De fleste ytelsesbaserte ordninger i det private næringsliv er lukkede ordninger (lukket for nye medlemmer), mens åpne ytelsesbaserte ordninger fortsatt er vanlig i offentlig sektor.

Metoden for å estimere regulering av pensjoner under utbetalinger for offentlige ordninger og private ordninger med maksimumregulering er endret i denne oppdateringen. 

Les mer og last ned den oppdaterte veiledningen om pensjonsforutsetninger på nettsidene til NRS.